Sügisel avatakse Tartus Väikeste Teadlaste Maja

Tartus hakkab Montessori pedagoogika edendamiseks loodud ühing MTÜ Väikeste Teadlaste Maja alates 2019. a sügisest korraldama uutmoodi lapse ja vanema tunde ehk Montessori hommikuid.

Kohtumised leiavad aset huviringi vormis, aga oma huvi näitavad ja tegevuse valivad lapsed ise. Osalema oodatakse pisikesi teadlasi vanuses u 1a 8k kuni 4 a. Montessori pedagoogikast inspireeritud avastusruumist leiavad lapsed nii suuremat keskendumist nõudvaid Montessori-töid kui ka kodusemaid- tuttavamaid ning väikelastes avastamisrõõmu sütitavaid lelusid. Hommikuid juhendab AMI 3–6 kursusel õppiv tulevane Montessori juhendaja Meeli Verlinden. Lapsed osalevad koos lapsevanema või täiskasvanud saatjaga. Kui on tarvis võtta kaasa väike õde või vend, siis beebid võivad osaleda eelneval kokkuleppel juhendajaga.

Ühes rühmas osaleb korraga 10–12 last. Iga laps saab osaleda kahel korral nädalas. Kui huvilisi on rohkem, avame ka õhtupoolse rühma. Kellaajad on vastavalt kl 9–11 ja kl 15–17. Üks töötsükkel kestab 2 tundi. Selle aja jooksul jõuavad lapsed mängida eri vahenditega neile huvipakkuvatest valdkondadest. Vahenditega töötamist suunab juhendaja. Hommiku teises pooles valmistatakse ühiselt väike vahepala. Kuutasuks tuleb 50–70 €. Asukoht on selgumisel, aga kindlasti Tartu linnas.

Montessori hommikud toimuvad ühe õppeaasta vältel (kuni 2020. a maikuuni). Montessori hommikutel osalenud ja aktiivselt kohal käinud lastest komplekteeritakse 2020. a sügisel täismahus Montessori pedagoogikat rakendav lasteaiarühm.