Avati kakskeelne lastehoid “7 kassi”

2021. aasta alguses avas oma uksed uus Montessori lastehoid “7 kassi”, mis asub Tallinnas, Kitsekülas. Hetkel tegutseb üks lasterühm 3–7-aastastele lastele, kus lastega tegeleb kaks juhendajat: AMI haridusega juhendaja Nadežda Olshevskaya (AMI diplom Casa dei Bambini 2.5–6+, Munich 2018) ning pikaaegse kogemusega juhendaja Irina Rodchenkova (Montessori teacher for children from 3 to 6 years, Moscow 2015). Tegemist on kakskeelse rühmaga, kus lastega räägitakse igapäevaselt nii eesti kui vene keeles. 

Lastele on kasutada avar ja valgusküllane rühmaruum, lisaks puhkeala ja liikumissaal. Rühmaruum ei ole veel lõplikult valmis, kuid kõik vajalik rühma sujuvaks toimimiseks on olemas. Rühmas on avatud riiulid ettevalmistatud tegevustega ning juhendajad täiendavad ruumi järjepidevalt uute vahenditega. Lähikuudel on plaanis ehitada õuealale laste oma väike mänguväljak. 

Rühmas alustades antakse lapsele piisavalt aega kohanemiseks ning kui laps tunneb ennast mugavalt ja enesekindlalt, saab ta rühma jääda juba ilma vanemata ja pikaks päevaks. Uusi lapsi võetakse vastu järk-järgult, et tagada rühma normaalne toimimine. 

Kui soovid lastehoidu oma silmaga uudistama minna, siis selleks vajalikud kontaktid leiab nende kodulehelt.

Rohkem pilte laste tegemistest ja rühma igapäevaelust leiab nende FB lehelt või Instagrami kontolt